288_0001.htm289_0001.htm200_0001.htm../100/100_0001.htm 287.1 VIJESTI Moskva, 18. juna U drugoj utakmici prvog kola grupe F u Nižnjem Novgorodu Švedska je pobijedila Južnu Koreju rezultatom 1:0. Šveđani su do pobjede došli golom Andreasa Grankvista iz jedanaesterca u 65. minuti. Švedska je imala dominantan posjed lopte tokom meča,ali je do vod- stva stigla tek nakon prekida. U drugom poluvremenu na Klaesonu je u južnokore- jskom šesnaestercu napravljen prekršaj, a sudija Žoel Agilar iz Salvadora je nakon intervencije VAR tehnologije dosudio penal. Precizan sa bijele tačke bio je Grankvist.U prvoj utakmici grupe F Meksiko je juče iznenadio aktuelnog svjetskog prvaka Njemačku i slavio sa 1:0.U drugom kolu 23. juna u Rostovu na Donu igraju Južna Koreja i Meksiko, a u Sočiju Njemačka i Švedska.