285_0001.htm286_0001.htm282_0001.htm../100/100_0001.htm 292.1 VIJESTI Barcelona, 22. januara Ekipa Barcelone nakon preokreta je uspjela doći do pobjede protiv španskog niželigaša UD Ibiza-Eivisse u meču 1 16 finala Kupa Kralja rezultatom 2:1. Domaći tim je puno bolje otvorio meč i već u devetoj minuti je stigao u vodstvo pogotkom koji je postigao Cabelle, a do poluvremena domaći tim je propustio priliku postići još nekoliko pogodaka pored bezidejnih igrača Barcelone. U drugom poluvremenu Barcelona nikako nije uspjevala pronaći put do gola svog protivnika, a onda u 72. minuti Frenkie de Jong fantastično upošljava Antonia Griezmanna koji lagano postiže gol iz situacije jedan na jedan s golmanom, da bi isti igrač u u 95. minuti postigao svoj drugi gol i prolaz Barceloni.